İHBİR, PRODEXPO 2023 Fuarı’nda Yer Aldı

Bu yıl 30’uncusu düzenlenen PRODEXPO 2023  Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Hammaddeleri  Fuarı’nın milli katılım organizasyonunu gerçekleştiren İHBİR, 36 firmayla Rusya’da ülkemizin ihracatını artırmak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

30 farklı sektörden 2027 katılımcıyı ağırlayan PRODEXPO 2023 Fuarı, 06 – 10 Şubat 2023 tarihleri arasında dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Fuarın ikinci günü T.C. Moskova Büyükelçisi Mehmet SAMSAR İHBİR İnfo Standını ziyaret ederek; İHBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kazım TAYCI, İHBİR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu üyelerimizle sektöre ve Rusya pazarına dair istişarelerde bulundu.

Türkiye’den gelen ünlü baklava ustalarımızın sunumları ile Baklava yapım/sunum etkinliklerine yer verilen; aynı zamanda Türk Kahvesi, ve lokum gibi Türkiye’nin en çok tercih edilen ürünlerinin tadım etkinlikleri gerçekleştirilen İHBİR İnfo Standı ziyaretçilerden büyük ilgi görürken, dünyanın hemen hemen her ülkesinden çok sayıda ziyaretçi Türk lezzetleri, Birlik ve Birlik faaliyetleri hakkında bilgilendirildi.

Türkiye ve Türk tatlarına ilişkin tanıtım faaliyetleri kapsamında İHBİR Yönetim Kurulu, Anadolu Ajansı ve Sputnik ile İHİBR İnfo Standında canlı yayın ve röportajlar gerçekleştirdi.